KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16039112
nr 1603 9112
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, "Utsikt från Bastugatan". Signerad, daterad 1935. Olja på duk, 41x31 cm, yttermått inklusive ram: 54x47 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 mars 2024
kl 19:02:21
1/3 08:33:53
Carl Einar Figge Fredriksson
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson